KURUMSAL

Demirkol

Hakkımızda

Misyonumuz

Vizyonumuz

Değerlerimiz

Kurumsal Eğitim

Hakkımızda

DEMİRKOL 1961 yılında, amyant iplik ve salmastra imalatı yaparak ticaret hayatına başladı. 1982'de Karaköy'de Galata Hırdavatçılar Çarşısında satış merkezini açtı. Çeşitlenen örgülü yumuşak salmastra imalatının yanı sıra 1984 yılında PTFE (teflon)imal etmeye de başladı. Dünyada sızdırmazlık teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak Türkiye'de de mekanik sızdırmazlık uygulamalarının artmasıyla, 1988 yılında Esenyurt-Kıraç mevkiinde mekanik salmastra ve döner bağlantı elemanları (su, buhar, kızgın yağ ve hava başlıkları )imalatına başlan Demirkol bu alanda Türkiye’deki ilk imalatçı oldu. Standart ürünlerin dışında her türlü özel ürünlerin tasarım ve imalatını da yapmaya başlamıştır. İmalatını yapmış olduğu her ürünün tadilatını da yaparak ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmuştur.

 
Kısa sürede ürün ve hizmet kalitesi ve gelişmeye açık ticari anlayışıyla konusunda marka oldu. 1994 yılında şirketleşerek DEMİRKOL SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Unvanıyla ticari hayatına devam etti. 2010 yılında yeni ortaklarıyla daha da güçlenen şirketimiz, her türlü Pompa tadilat işlemlerini yapmaya başladı.
 
2011 yılında İstanbul AVCILARDA FİRUZKÖY mevkiinde kurulu fabrika binasına taşındı. Almış olduğunuz işlerde gösterdiğimiz yüksek performans, iş disiplini, kararlılık ve özveri sayesinde gelmiş olduğu nokta her zaman iyinin üzerinde mükemmele yakın olması ekip olma başarısının somut kanıtıdır. Demirkol'u başarıya taşıyan en önemli özelliği müşterimizi dinleyip, ne istediğini anlayıp, neler yapabileceğinii planladıktan sonra adım atıyor olmasıdır. Bu başarısını da İSO 9001 TR-QC-1975 belgesini alarak tescillemiş bulunmaktadır. Türkiye'de edindiği haklı itibarını yurtdışına da taşımaya başlayan DEMİRKOL, tüm dünyada markalaşmaktadır. Sektöründe, akışkanların sızdırmazlığı konularıyla ilgili hemen her türlü ekipmanın imalatını Türkiye'de yapmayı amaçlayarak, henüz Türkiye’de üretilmeyen pek çok malzemenin de üretilebilirliğiyle ilgili ARGE çalışmaları yapmaktadır. Sektörüyle ilgili bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir. Portföyünü oluşturan Pompa ve Makine imalatçılarının yanı sıra Tekstil, Gıda ve Kimya sektörüne yönelik saha, reklam ve fuar çalışmalarıyla ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmaktadır. DEMİRKOL konusuna hâkim üç bölge temsilcisi ve Türkiye genelindeki bayilik yapısıyla çabuk ve verimli hizmet sunabilmektedir ve sektöründeki liderlik konumunu başarıyla korumaktadır.

Misyonumuz

Tamamı mühendis ve teknikerlerden oluşan kadromuzun tecrübe ve yetenekleri ile doğru orantılı olarak, müşterimizin beklentilerini öngörmek, müşterimize özel çözümler üretip, doğru ürünü daha uzun süreli kullanımını sağlayarak iş verimini arttırabilmek.

Vizyonumuz

Müşterilerimiz için en düşük maliyetle en yüksek faydayı sağlayarak CRNİ, KARBON, SERAMİK, SİLİSYUM VE TUNGSTEN ve diğer yüzeylerden oluşan Mekanik salmastra ve Döner Bağlantı elemanlarını üretmek, üretilen bu ürünlerin ve kullanıldığı her türlü pompanın tadilatlarını yapmak, sürdürülebilir büyüme ve karlılığı çevremizi koruyarak gerçekleştirmek.

Değerlerimiz

- Kaynağını toplumsal kültür ve değerlerimizden alan şirket kültürü
- Gelecek kuşaklara doğru ve kalıcı örnek olmak
- Azimli ve mücadeleci olmak
- Özveri
- Yenilikçilik
- Güvenilirlik
- Katılımcılık
- Şeffaflık
- Sorumluluk
- Tutarlılık
- Bağlılık

Kurumsal Eğitim

En değerli unsur insandır anlayışına inanan DEMİRKOL, insana yatırım yapmaktadır. DEMİRKOL çalışanlarına gerek iş performanslarını, gerekse kurumsal bilgi birikimlerini artırmak amacıyla kurum içerisinde düzenli aralıklarla çeşitli eğitimler vermektedir. DEMİRKOL hedeflenen sonuçları açık ve net bir şekilde çalışanlarına ileterek, çalışanlarının işlerini sevmelerini, verimli bir şekilde yürütmelerini ve katılımcı olmalarını sağlayarak, her türlü iş, eğitim ve organizasyon olanaklarını çalışanlarının hizmetine sunarak, birlikte ve bir bütün içinde hareket ederek, bir "ekip" olarak eğitim konusunda da sektörünün öncüsü olmuştur. Eğitimlerinde, öncelikli olarak bilgiyi kullanarak ilerleme gerçeğini göz önünde bulunduran DEMİRKOL SIZDIRMAZLIK; araştırmacı, problem çözücü, sonuç odaklı çalışanları ile bilgiyi ve teknolojiyi üretimde ve satış sonrası hizmetlerinde kullanmayı, düzenli olarak verilen personel ve müşterilerine verdiği eğitimlerle sürekli müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke olarak benimsemiştir.