Hakkımızda

Hakkımızda
Hakkımızda

Biz Kimiz?

DEMİRKOL SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI, 1961 yılında, amyant iplik ve yumuşak salmastra imalatı yaparak ticaret hayatına başladı. Çeşitlenen örgülü yumuşak salmastra imalatının yanı sıra 1984 yılında PTFE (teflon) imal etmeye başladı. Dünyada sızdırmazlık teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak Türkiye'de mekanik sızdırmazlık uygulamalarının artmasıyla, 1988 yılında mekanik salmastra ve döner bağlantı elemanları (su, buhar, kızgın yağ ve hava başlıkları) imalatına başlayan DEMİRKOL SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI bu alanda Türkiye’deki ilk imalatçı oldu. Standart ürünlerin dışında özel ürünlerin tasarım ve imalatını da yapmaya başlamıştır. İmalatını yapmış olduğu her ürünün tadilatını da yaparak ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmuştur.

1994 yılında şirketleşerek DEMİRKOL SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ünvanıyla ticari hayatına devam etti. 2010 yılında yeni ortaklarıyla güçlenen DEMİRKOL SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI, her türlü Pompa tadilat işlemlerini yapmaya başladı. 2018 yılından itibaren DEMİR-EL markasıyla endüstriyel ürünlerin (pompa, vana, rediktör, bağlantı elemanları, rulman, keçe/conta çeşitleri) satışı ile müşterilerine hizmet vermeye başladı.

DEMİRKOL SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI kalitesini ISO 9001:2008 belgesini alarak tescillemiş bulunmaktadır. Pompa ve Makine imalatçılarının yanı sıra Tekstil, Gıda, Plastik ve Kimya sektörlerinde geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet vermektedir.